EL : El şekil ve ölçü açısından çeşitlidir, ayrıca bütün eller birbirlerinden farklıdır. Elleriniz gerçekten eşsizdir ve sizin kişisel imzanızdır.

EL FALI

Elinizin temel şeklinden avucunuzun içindeki en küçük çizgiye, hatta parmak uçlarınızın biçiminden bileğinize kadar elinizde yer alan bütün özellikler sizin hakkınızda oldukça değerli bilgiler taşır. Bu bilgileri açığa çıkarmanın en iyi yollarından biri elinizin izini çıkarmaktır. El izi, canlı el üzerinde görmesi ya da incelemesi zor olan ince ayrıntıların ortaya çıkarılması açısından çok önemli bir rol oynar. Ayrıca dönem dönem el izi çıkarmak başınıza gelecek olayların kaydını tutmanıza yarar. Örneğin bir çocuğun el izinin alınması çocuğun gelişimini kaydedecektir.


EL İZİ NASIL ALINIR

El izi almak, özellikle elin bazı kısımlarının izini çıkarırken sorun yaratabilir ya da mürekkep lekesi etrafa dağılabileceğinden kirli ve zor bir iş olabilir. Ama biraz zaman ve pratikle tekniğinizi mükemmelleştirebilir ve değerli sonuçlar elde edebilirsiniz. Doğru aletlere sahip olmak önemlidir, ama biraz yaratıcılık sayesinde evinizde de işinize yarayacak malzemeler bulabilirsiniz. Örneğin cam parçası yerine parlak bir dergi kapağı, baskı silindiri yerine ise oklava kullanabilirsiniz.


MALZEMELER
  • Suda çözülen baskı mürekkebi
  • Cam parçası ya da plastik tabaka
  • Bıçak
  • 10 cm. büyüklüğünde baskı silindiri
  • Sivri uçlu bir kurşun kalem ya da keçeli kalem
  • Kağıt sayfalarıCam parçasının üzerine biraz mürekkep sıkın. Ellerinizi sabunlarken temizlenmesi için suda çözülebilen bir mürekkep kullanın. Diğer mürekkepler özel çözücüler gerektirebilir.Silindir ile mürekkebi geniş bir şekilde dağıtın. Köpüksüz, ince bir zemin oluşturana kadar dağıtma işlemine devam edin. Silindirin üzeri eşit miktarda ve aşırıya kaçmadan mürekkeple kaplanmalı. Mürekkep çok kalın olduğu takdirde avucunuzun içindeki çizgiler görünmeyebilir.
Mürekkepli silindiri, bilekten parmaklara doğru elinizin içinde yuvarlayın. Biraz zor olmasına rağmen mürekkepli çizgilerin üstüste gelmesini engellemek için avucunuzu tek seferde ve parmak uçlarına kadar mürekkeplemeye çalışın. Gerekirse silindiri avuç ile parmakların kenarlarına doğru yuvarlayarak bütün çıplak kısımlara ulaşın.Elinizi gevşetmek ve eklemlerinizi rahatlatmak için yavaşça havada sallayın. Daha sonra rahat bir pozisyona geçerek elinizi kağıdın üzerine yerleştirin ve hafifçe bastırın.
Buraya resim gelecek! Bıçağı kağıdın altına sokun ve elinizle bileğinizin alt kısmından kaydırarak avucunuzun dış hatlarıyla girintili kısımlarına baskı yapın. Bu hareket avuç içi boşluğunun baskıda görünmesini sağlamak için yapılır.Şimdi bir kalemle elinizin etrafını çizin. Çizgi mümkün olduğunca elinize yakın olsun ve bileğinizin 2-3 santimetrelik kısmını içine alsın. Eğer baskı açık değilseavucunuzu yukarı kaldırarak kağıdı üstte tutun ve bu şekilde bir baskı uygulayın.

Buraya resim gelecek! Kağıda tarihi, adınızı, doğum gününüzü ve hangi elle yazı yazdığınızı eklemeyi unutmayın. Arkadaşlarınızın ya da ailenizin el izini aldığınız zamanlarda da bu bilgileri yazmalısınız.


BAŞPARMAK İZİ NASIL ALINIR

El izi analizinde başparmak önemli rol oynar. Ancak el izi alırken başparmak her zaman çok belirgin bir iz bırakmaz. Bu yüzden tek başına başparmağının izini almak gerekebilir. Kişiliğin ayrıntılarını belirlerken başparmağı izi kadar başparmağın dış hatlarını çizmek de önem taşır.

MALZEMELER

El izi alırken kullanılan malzemeler burada da kullanılabilir. Ayrıca kaşe mürekkebi iyi bir alternatif olabilir ancak bu tür mürekkep özel bir çözücü gerektirebilir.

Başparmağınızı ya ince bir mürekkep tabakasıyla sıvanmış bir baskı silindiriyle ya da kaşe mürekkebiyle her yanı kapanacak şekilde iyice mürekkepleyin.


İster tek başına ister el izinin yanında, başparmağınızın düz ve perdeli bölümünü rahatça kağıda geçirebilmek için kağıdı masanın köşesine yerleştirin.

Parmağın dış hatlarını çizin ve hangi başparmak olduğunu yazın. Başparmağınızın izini aldığınız el ile aynı tarafta olmasına dikkat edin.


Ele Genel Bakış | El Falı | Elin Şekli | Uygulamalı El Analizi
İlişkiler | Uyum | Meslek | Sağlık | Para ve Şans | Seyahat ve Taşınma | Emeklilik
[El Falı Ana Sayfası]

[Ana Sayfa]


Günlük Falınız

Feng-Shui

Reklam vermek için tıklayınız.Ele Genel Bakış
El Falı
Elin Şekli
Uygulamalı El Analizi
İlişkiler
Uyum
Meslek
Sağlık
Para ve Şans
Seyahat ve Taşınma
Emeklilik