ELE GENEL BAKIŞ

Hepimiz ellerimizi çok iyi tanıdığımızı zannettiğimiz için onları gelişi güzel kullanarak suistimal ederiz. Ellerimizi inceledikten sonra sahip oldukları özelliklerin değerini anlarız. Ellerinizi anlamak ve incelemek için eli oluşturan bütün unsurlara tek tek bakmamız gerekir: avucun şekli ve yapısı, parmakların uzunluğu ile biçimi, başparmağın dayanıklılığı ile esnekliği, tırnakların ölçüsü ile karmaşıklığı, cilt tabakasının kalıbı ile oluşumu ve avuç içindeki kabarık çizgilerin formasyonu.

Ellerinizin gerek yapısı, şekli, rengi, derecesi gerek diğer özellikleri karakterinizi, kişiliğinizi, hoşlandığınız ve hoşlanmadığınız şeyleri, sizi harekete geçiren güdüleri, arzularınızı, dünyayı nasıl gördüğünüzü ve hayatınızı nasıl yaşadığınızı ortaya çıkarır. Bu özellikleri incelemek size kendiniz hakkında daha derin bir anlayış kazandırarak, tıpkı bir boz-yap bilmecesinin parçalarını birleştirir gibi kişiliğinizin ayrıntılarını tamamlamanıza yardımcı olur.TIRNAKLAR


Tırnaklar sağlığınızın en önemli ölçüsüdür. Tırnaklarınızın rengi, ay şeklindeki kısmın görünüşü ve tırnakların durumu hastalığın teşhis edilmesine yarar. Psikolojik açıdan ise tırnakların şekli ve ölçüsü kişiliğinizin ayrıntılarını tamamlamanıza yardımcı olacak bir takım karakter özellikleri taşır.


Buraya resim gelecek!
PARMAK UÇLARI İLE PARMAK KEMİĞİ
Parmak uçlarınızın şekli yeteneklerinizi dış dünyaya nasıl ifade ettiğinizi gösterir. Parmak kemiğinin uzunluğu ile kalınlığı özel becerilerinizi belirtir.
PARMAKLAR
Her parmak hayatın farklı bir bölümünü temsil eder. Parmağın şekli ve yapısı, hayatınızın bu bölümlerine verdiğiniz önemi işaret eder.
BAŞPARMAK
Bütün parmakların en önemlisi olan başparmak yeteneklerinizin meyvasını toplayıp toplamadığınızı gösterir.
AVUÇ
Kendiniz hakkındaki en yoğun bilgileri avuçlarınızda bulabilirsiniz. Avucunuzun yapısında hem fiziksel hem de psikolojik oluşumunuz hakkında bazı ipuçları yer alır. Çizgilerin biçimi ise karakterinizin güçlü ve zayıf yönlerini anlamanızı sağlar. Buna ek olarak çizgiler hem geçmiş olayların kaydını tutar hem de gelecekte olabilecek durumları gösterir.
TEPELER
Avucun dokuz şişkin bölümü vardır. Bu bölümlere tepe adı verilir. Bu tepelerin her biri kişiliğinizin farklı bir bölümüyle ilişki içindedir.
BÜYÜK ÇİZGİLER
Büyük çizgiler hayat, kafa, kalp, kader ve Apollo çizgileridir. Bu çizgilerin her biri hayatınızla ilgili bir bölümü temsil eder, ayrıca hayatınıza dair tipik özelliklerle olayları gösterir.
İKİNCİL ÇİZGİLER
Büyük çizgiler dışındaki çizgiler ikincil çizgiler olarak bilinir. Bu çizgiler karakterin derinlik ve ilgi alanını belirler.
AVUÇ İÇİNDEKİ KABARIK ÇİZGİLER
Avucunuzun içi kabarık çizgilerle ve parmak izi olarak bildiğimiz kimi zaman birbirine paralel, kimi zaman ise birbirine benzeyen kırışık dalgalarıyla kaplıdır.


Ele Genel Bakış | El Falı | Elin Şekli | Uygulamalı El Analizi
İlişkiler | Uyum | Meslek | Sağlık | Para ve Şans | Seyahat ve Taşınma | Emeklilik
[El Falı Ana Sayfası]

[ Anasayfa ]

Günlük Falınız

Feng-Shui

Reklam vermek için tıklayınız.Ele Genel Bakış
El Falı
Elin Şekli
Uygulamalı El Analizi
İlişkiler
Uyum
Meslek
Sağlık
Para ve Şans
Seyahat ve Taşınma
Emeklilik