İLİŞKİLER

İnanıyoruz ki, psikologlarla danışmanlar ilişki kurmanın insan hayatındaki en karmaşık aktivite olduğu fikrine katılacaklardır. Bizler toplu halde yaşayan insanlarız ve ilişki kurmak doğamızda yatar. Hayatımız boyunca ebeveynlerimiz, çocuklarımız, arkadaşlarımız, sevgililerimiz ve ortaklarımızla çeşitli ilişkiler kurarız. Bu ilişkilerden bazıları başarılı olurken bazıları tam bir felaketle sonuçlanır. Başarı ya da başarısızlığımız tabiatımızda ve duygusal oluşumuzda yatar ve bu özelliklerimiz bir ayna gibi ellerimizden yansır.


DÖRT TİP EL

İnsanlarla kurduğumuz ilişkiler hakkındaki ayrıntıları biraraya toplamanın birinci adımı ellerimizin temel biçimi ile yapısında yatar. Dört tip el biçimi temel duygu ve tepkilerimizi yansıtarak kendimizi karşımızdakilere nasıl gösterdiğimiz ve duygusal potansiyelimizi nasıl açığa çıkardığımızı konusuna kısa bir bakış atıyor.

TOPRAK ELİ
Dürüstlük ve sağduyularıyla tanınan Toprak eli insanları ciddi kişiler olarak algılanırlar. Fazla romantik değildirler ya da duygularını sözle ifade etmezler ama sadakatlerine ve desteklerine güvenebilirsiniz.
HAVA ELİ
Zeki ve espirili olan Hava eli insanının çevresi bir çok arkadaşla doludur ama o yakın arkadaş konusunda oldukça seçicidir. Bu kişiler duygusal olarak sabit olmakla birlikte soğuk ve yabancı görünebilirler. Sadakatsizlik bir sorun olabilir.
ATEŞ ELİ
Ateş eli olan kişiler elemle sevinç arasında gezinir dururlar. Sıcak ve ilgili arkadaşlar olmalarına rağmen onay ve desteğe ihtiyaç duyarlar. Kolayca aşık olurlar ve çabuk sıkılırlar ama bir kez yerleşik düzen kurduktan sonra daimi ve ateşli aşık olurlar.
SU ELİ
İlgili ve şefkatli fakat aynı zamanda hassas ve romantik olan Su eli insanları ilişkileri konusunda idealisttirler. Kolayca etki altında kalabilirler ve kırılganlıkları yüzünden kaba insanlar tarafından sömürülebilirler.DUYGUSAL KARŞILIK

İnsanlara karşılık verme şeklimiz, seksüel enerjimiz ve sevme kapasitemiz ellemizin duygu ve görüntüsünün bir yansımasıdır. Genel bir kurala göre yumuşak ve gevşek eller bencillik ve kendi isteklerine düşkünlüğü gösterir. El ne kadar sıkı ve sert ise kişinin doğası o kadar kontrollü ve serttir.
İNCE EL
İnce elleri olan kişiler tutkulu insanlara göre daha spiritüel veya entellektüel bir enerjiye sahiptir. Gayret göstermezler, serinkanlı ve çekingen insanlardır. Avucun alt kısmının fazla gelişmemiş olması ve başparmak üçgeninin birleşmesi bu kadının insanlara kolayca açılamadığını gösteriyor.


DOLGUN EL
Dolgun ve esnek el enerji ve kuvvet göstergesidir. Bu tip elleri olan kişiler duygusal olarak dengeli, sıcak ve şehvetlidir. Fiziksel zevke düşkünlük göze çarpar ve tutku ile cinsel içgüdüleri güçlüdür. Bu elin uzun, esnek ve sivri uçlu başparmağı elin sahibinin yumuşak başlı, akıllı ve enerjisini yaratıcı işlere kanalize edebilecek şekilde kontrollü olduğunu gösterir.


VENÜS TEPESİ
Venüs tepesi cinsel içgüdünün merkezidir. Bu kadın eli örneğinde görüldüğü gibi yüksek ve dolgun tepe sevgi dolu, sıcak ve dostça bir mizacı gösterir. Sağlıklı fiziksel arzular sevgiyle birleşmektedir. Bu kadın ilişkilerinde açık ve samimi bir kişi olarak algılanacaktır. Yakın ilişkilerinde ise sevişirken kendini özgürce ifade edebilecektir.


MERKÜR PARMAĞI
Serçe parmak iletişim ve kişisel ifadeyi temsil eder. Seksüel ilişki de bir çeşit kendini ifade etme şekli olduğundan serçe parmağın biçimi genellikle seksüel dürtülerimiz hakkında anlayış geliştirmemizi sağlar. Uzun, ince ve özellikle sivri uçlu serçe parmağı sevgilinin bencil olduğunu gösterir. Çok kısa serçe parmağı ise seksüel toyluğun işareti olabilir.
ÇİZGİLERLE İLİŞKİ

İlişkilerimizde başarılı olmak için kişiliğimizin farkında olmaya, ayrıca duygusal kalıplarımızı, ihtiyaçlarımızı ve güdülerimizi bilmeye ihtiyacımız vardır. Başkalarını anlayabilmek için önce kendimizi anlayabilmeliyiz. Elimizdeki çizgiler ilişkilerimiz hakkındaki bilgileri ortaya koyar. Örneğin kafa çizgisi başkalarına karşı tutumumuz ve duygusal beklentilerimizle ilgili anlayış kazanmamızı sağlayacaktır.

Ellerimizi incelemek kalp ile kafa arasındaki bağı anlamamızı sağlar, ayrıca ellerimizi incelemeyi öğrendikçe başka bilgiler de edinebiliriz. Hepimizin elinde, önemli ilişkilerimizi ve bu etkilerin hayatımızda ne zaman yer alacağını gösteren çizgi ve izler vardır.

BİRLİK ÇİZGİSİ
Geçmişte el falı kitapları Serçe parmağın altında yer alan küçük çizgilerin evlilik ya da aşk ilişkilerini gösterdiğini anlatırdı. Bu yüzden bu çizgilerin ismi evlilik ya da birlik çizgisiydi. Ancak bir çok araştırmadan sonra bu çizgilerin evlilik çizgisi olduğundan şüphe edilmeye başlandı.HAYAT ÇİZGİSİNİN İÇİ
İlişkiler için hayat çizgisine bakın. Hayat çizgisine paralel olan bu çizgi kişinin ikiz ruhunu gösterir. Diğer ilişkiler hayat çizgisinin içindeki dallarla temsil edilir. Yaşa göre bu çizgiler bir ilişkinin başlangıcına ya da bir çocuğun doğumuna işaret edebilir.Ele Genel Bakış | El Falı | Elin Şekli | Uygulamalı El Analizi
İlişkiler | Uyum | Meslek | Sağlık | Para ve Şans | Seyahat ve Taşınma | Emeklilik
[El Falı Ana Sayfası]

[Ana Sayfa]


Günlük Falınız

Feng-Shui

Reklam vermek için tıklayınız.Ele Genel Bakış
El Falı
Elin Şekli
Uygulamalı El Analizi
İlişkiler
Uyum
Meslek
Sağlık
Para ve Şans
Seyahat ve Taşınma
Emeklilik